TESCO pomáhá – realizace 2023

ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU

        NF TESCO (12. kolo VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME) 2023

Finanční příspěvek – grant byl použit k financování projektu SLEPOTOU ŽIVOT NEKONČÍ! Celkem bylo podpořeno 24 zrakově handicapovaných klientů z Karlovarského kraje. Cílem projektu byla integrace zrakově postižených osob do společnosti a podpora zdravého životního stylu prostřednictvím volnočasových aktivit.

►Aktivita č. 1 – volnočasová aktivita plavání a saunování. V této aktivitě bylo podpořeno 10 zrakově postižených klientů, kteří mohli aktivně trávit svůj volný čas s „běžnou populací“ v Alžbětiných lázních v Karlových Varech. Užili si rituál saunování, vířivku i rehabilitační bazén.

►Aktivita č. 2 – kurzy jógy, které byly zaměřeny na posílení ducha i těla a probíhaly ve studiu Živa v Karlových Varech. Této aktivity se zúčastnilo 8 zrakově postižených klientek. Náplní kurzů byly relaxační techniky, dechová cvičení a jednoduchá cvičení pro udržení zdravého těla.

►Aktivita č. 3 – Sportovní aktivita na lezecké stěně v Karlových Varech. 6 zrakově handicapovaných si vyzkoušelo svou fyzickou kondici a mnozí zažili, jaký je to pocit, když si ve výšce sáhnou na dno svých sil.

Celý dokument včetně fotogalerie je k dispozici zde. Odkaz na dokument.

1 Comments

  1. Pingback: Aktuality – TyfloCentrum Karlovy Vary o.p.s.

Comments are closed.

Accessibility Toolbar