Seniorpasy v Karlovarském kraji

Seniorpasy v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj začíná nabízet Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech ČR. Senior Pasy mají podobu plastové karty nepřenosné na jinou osobu a kraj je na základě registrace vydá zdarma všem lidem ve věku od 55 let. Výrobu a distribuci karet financuje Karlovarský kraj s příspěvkem z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
„Velmi jsme se snažili připravit a spustit projekt Senior Pasů v našem kraji v co nejkratším čase. Doufám, že přinesou našim seniorům díky zajímavým slevám spoustu podnětů k péči o jejich zdraví, k trávení volného času, k účasti na výletech. Chceme, aby Senior Pasy pomohly starším občanům být co nejdéle aktivní, protože jsme vděční za jejich dlouholetou práci, za jejich zkušený pohled na svět. Budeme se nyní snažit, aby se co nejvíce lidí zaregistrovalo a aby získali Senior Pas nejen prostřednictvím registračního formuláře v zářijových Krajských listech, ale i na internetových stránkách projektu, kraje či na akcích, které budeme pořádat v jednotlivých městech. O spolupráci požádáme také všechny starosty, aby nám pomohli informace šířit,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová s tím, že do konce roku by mohli držitelé Senior Pasu využívat až 63 různých slev a nabídek, nyní je jich 23.
Zájemci o získání karty budou mít možnost dostat bližší informace o projektu i registrační lístek přímo na těchto místech a akcích:

  • Sokolov – Senior roku – 5. 10. 2017, Městský dům kultury Sokolov
  • Mariánské Lázně – Lázeňský festival jablek  – 15. 10.2017, Kolonáda M. Gorkého
  • Aš – Adventní setkání  – 3. 12.2017, Poštovní náměstí Aš
  • Cheb – Vánoční trhy – 13. 12. 2017, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad Cheb
  • Další z těchto zastávek se plánuje i v Ostrově

„Věřím, že té možnosti využije co nejvíce lidí. V jednotlivých místech na ně budou čekat zástupci kraje a společnosti Sun Drive Communications, pomohou jim vyplnit registrační lístky, nebo vysvětlí, jak se lze přihlásit později,“ vysvětlil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Bližší informace o projektu a o poskytovatelích zvýhodněných služeb najdou lidé na internetových stránkách:  www.seniorpasy.cz, kde se budou moci rovněž registrovat. Registrace dále bude možná na stránkách: www.kr-karlovarsky.cz, kde zjistí zájemci také novinky o Senior Pasech pro každé následující období. Registraci lze provést i po telefonu – na čísle 725 534 865.

„V příštím roce samozřejmě budeme chtít získat další poskytovatele zvýhodněných služeb a připravit pro držitele Senior Pasu řadu akcí. Na počátku roku 2018 také plánujeme v rámci Senior Pasů poskytnout lidem z našeho regionu kompenzaci na pořízení dálniční známky ve výši poloviny její hodnoty, abychom občanům usnadnili cestování napříč krajem po D6, především z Karlových Varů do Chebu, kde nikdy nemělo dojít ke zpoplatnění úseku, který vede takzvaně odnikud nikam,“ zdůraznila hejtmanka.

Nabízené slevy prostřednictvím Senior Pasů se pohybují v rozmezí  5–50 procent a jsou zaměřeny na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělávání, vstupy do muzeí, galerií i spotřební nákupy. Od roku 2013 je projekt otevřen pro seniory z celé České republiky. Nyní je v něm zapojeno více než 250 tisíc seniorů a 2408 poskytovatelů.

Emil Miklóš

AKTUÁLNÍ UPLATNĚNÍ SENIORPASU

Accessibility Toolbar