Program Ostrov srpen 2021

Srpen 2021


Milí klienti,
dovolujeme si vám připomenout, že během využívání našich služeb je nezbytné používat ochranné prostředky dýchacích cest (respirátor, nanorouška) a chovat se dle aktuálních vládních nařízení.
Program aktivit bude upravován vždy dle aktuálních vládních opatření. O změnách budete včas informováni (telefonicky, písemně nebo emailem).
Stále však platí, že nabízíme i individuální služby, na které je potřeba se nahlásit minimálně dva dny předem. Po domluvě může být individuální služba poskytnuta i v jiný den, než je uvedeno níže (PO – PÁ).


2. 8. pondělí 8.00 – 17.00 hod
TYFLOLÉTO 2021
Po celý den budou probíhat aktivity ve Velichově – muzikoterapie, soutěž Mattoni, tandem, simulovaná střelba, procvičování práce s kompenzačními pomůckami (mobil), grilování a promítání filmu se slovním popisem.

3. 8. úterý 8.00 – 17.00 hod
TYFLOLÉTO 2021
Po celý den budou probíhat aktivity ve Velichově – rozcvička, měření krevního tlaku pomocí ozvučeného tlakoměru, procvičování práce s kompenzačními pomůckami, kreativní techniky pomocí kompenzačních pomůcek (lupy), sportovní aktivity (tandem a simulovaná střelba), procvičování paměti, soutěž Mattoni, turistický výlet, živá hudba a tipovací soutěž Mattoniho produktů.

4.8. středa 8.00 – 15.00 hod
TYFLOLÉTO 2021
Po celý den budou probíhat aktivity ve Velichově – rozcvička, měření krevního tlaku pomocí ozvučeného tlakoměru, procvičování práce s kompenzačními pomůckami, vyhodnocení Mattoni soutěže.

10. 8. úterý 10.00 – 11.00 hodin /středisko Ostrov/
KNIHOVNA
Nemusíte chodit do Městské knihovny, pomůžeme Vám s výběrem knih a zvukových nahrávek ve společenské místnosti.

 

10. 8. úterý 14.00 – 17.00 hodin /nenáročné/
POSEZENÍ POD SLUNEČNÍKEM
Posedíme si na terase, společně si popovídáme o prožitém Tyflolétě a pokud bude počasí přát (nebudou padat trakaře či nebudou úmorná vedra) bychom si mohli něco dobrého opéct na našem grilu. BUŘTY ČI NĚCO DOBRÉHO NA GRIL S SEBOU!

13. 8. pátek 10.00 – 13.00 hodin /nenáročný terén/
FARMÁŘSKÉ TRHY spojené s procházkou
Procházku městem zakončíme na ostrovském náměstí, kde budou opět Farmářské trhy. Na těchto trzích prodejci nabízejí sazenice květin a bylin, koření, zdravou výživu aj. Odchod od střediska v 10.00 hodin, další srazy „po cestě“ budou domluveny individuálně při přihlášení na aktivitu, na závěr posezení u šálku kávy, popř. zmrzliny.

14. 8. sobota od 16.00 hodin /Atlantis/
MUZIKANTSKÉ POZDNÍ ODPOLEDNE S KAPELOU 4R
Pozdní odpoledne s živou muzikou na zahrádce Atlantisu. Vstupné: zdarma
Doporučená aktivita – nepořádá TyfloCentrum

14. 8. sobota od 19.00 hodin /Zámecký park/
BEATLES V PARKU
Projekce filmu Yesterday a koncert kapely The Beatles Revival v Zámeckém parku u pohledové zdi.
Tematickým večerem si připomeneme tři velká výročí, která se v loňském roce pojila s legendární kapelou Beatles. V roce 2020 to bylo přesně 60 let od vzniku kapely,
50 let od náhlého rozpadu a 40 let od smrti Johna Lennona. Vstupné: 300,- Kč
Doporučená aktivita – nepořádá TyfloCentrum

17. 8. úterý 14.00 – 17.00 hodin /terasa, popř. klubovna/ VÝTVARNÁ DÍLNA
S pomocí kompenzačních pomůcek (lup, vykrajovátek aj.) si vytvoříme krásné přáníčka, kterými pak budeme prezentovat naši tvorbu v městské knihovně na výstavce výrobků.

24. 8. úterý 14.00 – 17.00 hodin /náročnější terén/
¬VYCHÁZKA DO PŘÍRODY
Vycházka přírodou spojená s krmením kachen a labutí. Po cestě odpočinek na lesních lavičkách, procvičování paměti pomocí slovních her (slovní kopaná, balení kufru aj.). Podle zájmu možno ukončit vycházku hraním pétanque „U Čepelíka“.


28. 8. sobota od 16.00 hodin /Atlantis/
OSTROVSKÝ KODRCÁK
Přijďte si zpříjemnit odpoledne živou muzikou na zahrádce Atlantisu.
Vstupné: zdarma
Doporučená aktivita – nepořádá TyfloCentrum


31. 8. úterý 14.00 – 17.00 hodin /nenáročné/
BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA
Posezení na bylinkové zahrádce – péče o rostlinky, které jsme si samy vypěstovaly a zhodnocení toho, jak se nám to povedlo. Na závěr (pokud nebude příliš horko) možno si opéct buřty.

POZOR!


20. 9. pondělí /nenáročné/
VÝLET NA ZÁMEK KYNŽVART ANEB ,,PAMÁTKY BEZ BARIÉR“
Chtěli byste s námi na výlet? Prohlédnout si zámek Kynžvart a případně se zastavit na kávu v Mariánských Lázních a poslechnout si zpívající fontánu? Historický objekt (zámek Kynžvart) bude v tento den speciálně zpřístupněn osobám se zdravotním postižením tak, aby prohlídku zvládl každý.
Cesta tam i zpět by byla společným autobusem z Ostrova a zase zpět. Příspěvek na dopravu by činil Kč 100,- (50,- Kč cesta tam, 50,- Kč cesta zpět).
Výlet se bude konat pouze za předpokladu naplnění kapacity. Zájem o tento výlet je nutno nahlásit do 10. srpna (tj.) úterý a zároveň zaplatit příspěvek na dopravu.
Případné dotazy Vám rádi zodpovíme


Tel. č. 353 674 103 – středisko Ostrov – www.tyflocentrum.kv

Tento projekt je financován z rozpočtu města Ostrov a Karlovarského kraje

Accessibility Toolbar