Program Ostrov srpen 2020

PROGRAM

OSTROV

SRPEN

2020

4. 8. úterý 10.00 – 11.00 hodin /středisko Ostrov/

KNIHOVNA

Nemusíte chodit do Městské knihovny, pomůžeme Vám s výběrem knih a zvukových nahrávek ve společenské místnosti.

5. 8. středa 11.30 -17.00 hodin /náročnější terén + autobus/

VÝLET DO HÁJKU – NAUČNÁ STEZKA

Procházka v příjemném prostředí přírodní stezky s možností opékání špekáčků a sběru lesních plodů. Odjezd 11.30 z náměstí – NUTNO SE NAHLÁSIT PŘEDEM!!!

6. 8. čtvrtek 14.00 – 17.00 hodin /středisko Ostrov/

PROCVIČOVÁNÍ PAMĚTI

Kvízy, testy – příprava na soutěž „Bystrá hlava“.

11. 8. úterý 10.30 – 17.00 hodin /nenáročný terén + autobus/

VÝLET ZA HVĚZDAMI STŘÍBRNÉHO PLÁTNA – MUZEUM K. VARY

Výstava s podtitulem „Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček“ připomene slavné filmy prvorepublikové a protektorátní éry, která bývá často nazývána zlatým věkem české kinematografie. A především pak tehdejší největší filmové hvězdy a jejich osudy. Není mnoho Čechů, kteří zažili tak rychlý vzestup a vzápětí tak hluboký pád jako někteří prvorepublikoví a protektorátní herci a herečky. Návštěvníci si prohlédnou také hereckou šatnu, památky osobní povahy vztahující se k hereckým osobnostem. Odjezd v 10.30 hod z náměstí.

13. 8. čtvrtek 14.00 – 17.00 hodin /nenáročný terén/

KRÁTKÁ VYCHÁZKA OSTROVEM

Krátká vycházka okolím Ostrova se zastávkou na zmrzlinu a povídáním o historii našeho města. Odchod ze střediska v 14.00 hod.

14. 8. pátek 8.00 – 12.00 hodin /nenáročný terén + autobus/

­VÝLET DO KARLOVÝCH VARŮ – FARMÁŘSKÉ TRHY

Farmářské trhy se konají pro velkou oblibu každoročně již od roku 2010 v období od března do prosince před Městskou tržnicí v K. Varech. Odjezd v 8 hod od jídelny.

Koupit zde můžete zejména potraviny: kvalitní máslo, pečivo, čerstvou drůbež, sýry, jogurty a další mléčné výrobky, těstoviny, med, frgály, uzeniny, koření, sazenice, zeleninu, houby, čaje..

19. 8. středa 10.00 – 17.00 hodin /náročnější terén + autobus/

­VÝLET DO HROZNĚTÍNA A NA VELKÝ RYBNÍK

Procházka z Hroznětína na Velký Rybník po cyklistické stezce (asfalt a šotolina,
cca 2 km). Posezení na hrázi spojené s občerstvením. Svačinu s sebou!!! Odjezd z Ostrova do Hroznětína 10.55 hod, cesta zpět z Hroznětína do Ostrova v 16.30 hod.

21. 8. pátek 10.00 – 12.00 hodin /nenáročný terén/

VYCHÁZKA – OSTROVSKÉ TRHY

Dopolední vycházka spojená s návštěvou trhů, kde si můžete ochutnat a nakoupit výrobky od našich farmářů – prodej sazenic, zdravé výživy, sýrů, uzenin, domácích zákusků, oděvů, záclon, koření, bižuterie, ovoce a zeleniny.

Odchod ze střediska Ostrov v 10:00 hod, v 10.30 u cukrárny u náměstí

26. 8. středa 14.00 – 17.00 hodin /zahrádka Sportbar Atlantis/

TRÉNINK PAMĚTI V ATLANTISU

Slovní kopaná a kvízové testy pro radost a posílení duševní svěžesti. Tentokrát bude trénink paměti probíhat na zahrádce restaurace Atlantis.

Odchod ze střediska Ostrov v 14:00 hod.

27. 8. čtvrtek 9.25 – 17.00 hodin /náročnější terén + autobus/

VÝLET – JEŽÍŠKOVA CESTA

Výlet na Boží Dar – Ježíškova cesta. Všichni, kdo mají zájem o tento výlet – nezapomeňte nám zatelefonovat a včas se na tuto aktivitu nahlásit! Odjezd 9.25 od jídelny a zpět z Božího Daru v 16.00 hod.

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva dny předem!!!!!!!!!!

Změna programu vyhrazena

V případě zájmu lze, po předchozí dohodě, uskutečnit individuální aktivity – např. relaxace na koupališti či krátké vycházky aj.

Tel. č. 353 674 103 – středisko Ostrov – www.tyflocentrum.kv

Tento projekt je financován z rozpočtu města Ostrov a Karlovarského kraje

.DOPORUČENÁ AKTIVITA – NEPOŘÁDÁ TC

Karlovarské kulturní léto 2020

Letos jsme bohužel bez filmového festivalu, ale to neznamená, že by se ve Varech nic nedělo. Ba naopak! Každý den od 1. 7. do 31. 8. na vás čeká zajímavý kulturní program. Na své si přijdou jak mladší, střední a starší generace, tak rodiny s dětmi.

Koncerty

Každý pátek a sobotu na náplavce u Thermalu a každou neděli v areálu Rolava uslyšíte hvězdy českého hudebního nebe. Vstupné 100 Kč.

Divadlo

Každou středu a sobotu si vychutnejte hranou prohlídku města v  podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Symfonický orchestr

Téměř každý den vám zahraje Karlovarský symfonický orchestr při kolonádních koncertech, nebo ve vybraných hotelech při „čaji o páté”.

Akce pro děti

Každou středu, pátek a víkend si užijte s vašimi dětmi chill-out zónu v Dvořákových sadech a zúčastněte se programů a workshopů pro děti.

Letní autokino

Kultura na vás čeká i mimo centrum města. Zajeďte si do letního autokina na karlovarském letišti a odpočiňte si u dobrého filmu.

Z mnoha nabídek Vám doporučujeme:

18. 7. Banjo Band Ivana Mládka

29. 7. Cimbálová muzika

8. 8. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

22. 8. Aneta Langerová

28. 8. Lenka Filipová

Podrobný rozpis najdete na webových stránkách www.mestozazitku.cz nebo na doptání při aktivitách v TyfloCentru KV, střediska Ostrov.

Accessibility Toolbar