PROGRAM
OSTROV
LISTOPAD 2025
Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín.
Kapacita společenské místnosti je omezená a na náročnější aktivity je třeba vyčlenit pracovníky a připravit potřebné pomůcky a materiál.
Proto je nezbytné se na aktivity přihlásit minimálně dva dny předem!!!!!!!!!!
Změna programu vyhrazena
4. 11. úterý 10:00 -11:00 hodin /středisko Ostrov/
KNIHOVNA
Nemusíte chodit do Městské knihovny – skvělé knihy i zvukové nahrávky na vás čekají přímo ve společenské místnosti! Přijďte si vybrat čtení či poslech na míru vašemu vkusu a užijte si pohodovou atmosféru mezi knihami.
Potřebujete pomoc s výběrem? Rádi vám poradíme a pomůžeme s použitím kompenzačních pomůcek, abyste si snadno našli to pravé.
Nechte se vtáhnout do světa příběhů – těšíme se na vás!
4. 11. úterý od 13:00 hodin /DK Ostrov/
SPOLEČENSKÉ SETKÁNÍ S TANCEM
Zveme vás na Taneček pro dříve narozené!
Tuto příjemnou akci pořádá Město Ostrov a my se s radostí přidáme.
K tanci i poslechu nám zahraje oblíbené hudební duo Návraty, které už dobře známe – určitě si s nimi i společně zazpíváme!
Odchod ze střediska: ve 13:00 hod. (půjdeme společně procházkou k Domu kultury)
Začátek akce: ve 14:00 hod.
Přijďte si zatančit, zazpívat a užít příjemné odpoledne ve společnosti přátel.
–
6. 11. čtvrtek od 14:00 hodin /Městská knihovna/
SVĚTLO V BARVÁCH
Zveme vás na jedinečnou výstavu obrazů, které vznikly v rukou našich klientů – lidí se zrakovou vadou. Společně si ji prohlédneme, necháme si ji slovně popsat a prozkoumáme hmatová díla – slibujeme, že naše prsty při tom nezůstanou bez práce.Po kulturním zážitku se vydáme na krátkou vycházku parkem, kde pod nohama křupe listopadové listí, vítr si pohrává s větvemi a naše smysly mohou zkoumat vůni podzimu, šumění stromů i zpěv ptáků.
Na závěr si společně popovídáme o dojmech, zasmějeme se a možná zjistíme, že umění není jen o tom, co vidíme očima, ale hlavně o tom, co cítíme a vnímáme ostatními smysly. Přijďte se přesvědčit, že naše společná tvorba má své kouzlo a že umění může být krásné i na dotek.
–
11. 11. úterý od 14:00 hodin /“U Veverek“/
PAMĚŤ JAKO VEVERKA aneb ZÁSOBY NA ZIMU
Pojďme si ještě jednou společně rozhýbat mozkové závity, vyzkoušet hravá cvičení a připomenout si, že trénování paměti může být stejně zábavné, jako když si veverka chystá zásoby na zimu.
Protože půjde o poslední trénink paměti v tomto roce, pojďme si listopad zpestřit a nasbírat „zásoby“ nápadů a inspirace, které nám vydrží až do nového roku.
Tentokrát se sejdeme ve 14 hodin v bývalé cukrárně „U Veverek“ – ať je název opravdu výstižný a my si k trénování paměti můžeme i něco dobrého zobnout.
–
13. 11. čtvrtek od 12:30 hodin /Jáchymov/
RELAXACE V SOLNÉ JESKYNI
Podzimní zastavení v Jáchymově
Zveme vás na výlet, který pohladí tělo i duši. Na úvod zavítáme do solné jeskyně, kde nás obklopí ticho, klid a léčivý vzduch. Stačí se uvolnit, zhluboka dýchat a nechat všechny starosti rozplynout v příjemné atmosféře…
Až načerpáme novou energii, vyrazíme na podzimní procházku. Lesy a cesty kolem Jáchymova právě hrají všemi barvami – žlutou, červenou i zlatou. Čerstvý vzduch a šustící listí pod nohama nám připomenou, jak kouzelný dokáže být podzim. A kdo ví – třeba ještě zahlédneme poslední paprsky babího léta.
Přidejte se – čeká nás relaxace, pohoda a krásné společné chvíle.
–
18. 11. úterý od 13:00 hodin /ArtDecor – Ostrov, Staré náměstí/
TYFLOART – PODZIMNÍ KERAMICKÝ WORKSHOP
Přijďte s námi tvořit na podzimní keramický workshop v rámci TyfloArt. Budeme společně zdobit keramické polotovary barvami a připravíme si tak originální vánoční dárek pro sebe nebo své blízké – každý kousek bude jedinečný.
Po zdobení necháme polotovary vypálit a na vánoční besídce si každý odnese svůj hotový výrobek. A protože tvoření je ještě lepší, když si o něm popovídáme, můžeme si po workshopu vyjít do parku, projít se a nasát podzimní atmosféru. Pokud bude počasí nepříznivé, nenecháme se odradit a zavítáme do cukrárny u Bachury na malou sladkou odměnu.
Přijďte si vytvořit krásný dárek a užít si příjemné podzimní odpoledne.
Pouze pro předem přihlášené z důvodu omezené kapacity.
–
20. 11. čtvrtek od 9:30 hodin /nenáročný terén/
VYCHÁZKA MĚSTEM A PODZIMNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY
Vydejte se s námi na příjemnou procházku městem! Navštívíme podzimní farmářské trhy, kde si prohlédneme a ochutnáme místní dobroty, nasajeme vůně sezónních plodů a třeba objevíme i nějaké malé poklady. Na závěr si vychutnáme šálek teplé kávy či čaje, společně si odpočineme a popovídáme o dojmech z dnešního dne. Přijďte si užít krásnou atmosféru a příjemné chvíle ve společnosti.
Sraz v 9.30 hod před pavilonem A – před střediskem
25. 11. úterý od 14:00 hodin /středisko Ostrov/
VÁNOČNÍ PEČENÍ S VŮNÍ VÍTĚZSTVÍ – 1. DÍL
Pojďte s námi odstartovat vánoční pečení. Na první díl si připravíme soutěžní dobroty, které se později představí na vánoční besídce. Přijďte tvořit, zkoušet nové recepty a nasát vůni vanilky a oříšků, která roznese předvánoční náladu všude kolem.
A protože druhý díl skrývá malé překvapení, zatím neprozradíme, co přesně vás čeká – napětí a očekávání stoupá! Přijďte si užít tvoření, zábavu a soutěžní výzvu.
–
27. 11. čtvrtek od 12:30 – 17:00 hod /Jáchymov/
RELAXACE V SOLNÉ JESKYNI
Rozloučení se solnou jeskyní v tomto roce
Srdečně vás zveme na poslední letošní návštěvu solné jeskyně v Jáchymově.
Je to jedinečná příležitost ještě naposledy v tomto roce načerpat klid, zhluboka se nadechnout léčivého vzduchu a dopřát si chvíli opravdového odpočinku.
Po relaxaci se společně vydáme na krátkou podzimní procházku – naposledy letos spolu budeme naslouchat šustění listí, vnímat barvy podzimu a užívat si chladivý, svěží vzduch. A snad nás ještě nepřekvapí první sníh, takže si podzimní náladu vychutnáme naplno.
Nechte se pozvat na cestu, která nás naladí do adventního času a uzavře naše letošní putování v pohodě a s úsměvem.
DOPORUČENÉ AKTIVITY, které nepořádá TC:
1. 11. sobota od 19:00 hodin /Dům kultury Ostrov/
SWING MELODY
Slavnostní koncert k 15. výročí orchestru a křest desky. Profesionální jazzový orchestr Swing Melody slaví 15 let! Těšit se můžete na slavnostní koncert, během kterého pokřtí novou desku Honba za písničkou. Tento výjimečný večer zároveň zahájí oslavy 70. výročí ZUŠ Ostrov. Přijďte si užít swingovou atmosféru a večer plný energie, hudební radosti a noblesy. Vstupné: 320 Kč
17. 11. pondělí od 19:00 hodin /Dům kultury Ostrov/
KRAVINY SAMETOVÉ REVOLUCE – divadelní hra
Komedie o předsedovi JZD, který během sametové revoluce zápasí s vlastními vidinami, obavami i touhou po zbohatnutí.
Hraje soubor Ochotníci Ostrov, autor a režie Josef Stráca Ilko.
Vstupné: 100 Kč, senioři 70 Kč (doporučeno od 15 let)
TYFLOCENTRUM PŘIPRAVUJE:
2. 12. úterý od 14:00 hodin /středisko Ostrov/
VÁNOČNÍ PEČENÍ S VŮNÍ VÍTĚZSTVÍ – 2. DÍL
Druhý díl našeho vánočního pečení přináší další dobroty, jejichž přesný recept si necháme jako malé překvapení. Přijďte tvořit, zkoušet nové nápady a nechat se unést vůní, která vám připomene, že Vánoce jsou už skoro tady.
Všechny výtvory z obou dílů se pak objeví na vánoční besídce, kde proběhne slavnostní hodnocení a ochutnávka soutěžních dobrot ze všech středisek. Přijďte si užít tvoření, soutěžní napětí a příjemnou předvánoční atmosféru – a odnést si nejen sladké (i slané) překvapení, ale i spoustu zábavy.
–
4. 12. 2025 /T klub Domu kultury/
VÁNOČNÍ BESÍDKA
Zveme vás na slavnostní vánoční besídku plnou dobré nálady, hudby a soutěžního napětí! Přijďte ochutnat cukroví a dobroty, které připravili klienti všech středisek, a zjistit, kdo si odnesl titul „Nejlepší vánoční dobrota“.
Kromě soutěžní ochutnávky vás čeká bohatý kulturní program – zpěv, tanec a další vánoční vystoupení, která vás naladí na sváteční atmosféru. Přijďte si užít společně strávený čas, radost z tvoření a ochutnávání a odnést si spoustu vánoční pohody!
Tel. č. 353 674 103 – středisko Ostrov – www.tyflocentrum-kv.cz
Tento projekt je financován z rozpočtu města Ostrov a Karlovarského kraje