Program KV září 2021

P R O G R A M Karlovy Vary

ZÁŘÍ 2021

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Účastníci aktivit TC musí dodržovat aktuální

platná hygienická opatření vlády a MZ.

Na aktivity se hlaste 2 dny dopředu, ať Vám můžeme

včas dát vědět o případné změně – volejte na č. 353 226 511.

3.9. pátek od 19.30 h / Městské divadlo Karlovy Vary /

JAZZFEST K. VARY – SOKOLOV 2021

V premiéře originálního projektu M. Krajíce SOUL STARS SYMPHONY zazní slavné hity od legendárních autorů a interpretů, mezi něž patří Ray Charles, Stevie Wonder, James Brown, Michael Jackson, Aretha Franklin a další. Jednotlivé skladby zazní v podání výjimečných zpěváků P. Brabencové, J. Dolníka a M. Růži.

NEPOŘÁDÁ TYFLOCENTRUM. VSTUPNÉ OD 250,-Kč.

 

6. 9. pondělí 14.00 – 17.00 h / penzion Hestia nebo Mozartova /

CARIBIC S TYFLOCENTREM

Koho by nelákaly osvěžující nápoje v rytmu caribské hudby? Přijďte si vychutnat exotickou atmosféru s již tradičními TYFLO-letními nealko drinky MOJITO a PIŇACOLADA. V případě příznivého počasí proběhne aktivita na zahradě střediska Mozartova.

Jako vždy si mezi sebou rozpočítáme náklady na suroviny9.9. čtvrtek start ve 20.00 h / volnočasový areál Rolava /

BĚH PRO SVĚTLUŠKU v Karlových Varech

Český rozhlas Karlovy Vary spolu s KV CITY CENTRUM a Atletickým klubem připravili večerní Běh pro Světlušku. Start i cíl je v areálu Rolava, trasa 2,5 a 5 km bude mírně osvícená.

Součástí bude i doprovodný program, kterého se aktivně účastní TyfloCentrum (tandemové kolo, běh s klapkami na očích s trasérem, překážková chůze s bílou holí). Kdo by se chtěl zúčastnit aktivit v rámci doprovodného programu TyfloCentra, hlaste se nám prosím předem.

Přijďte se podívat na večer s báječnou atmosférou, jehož tváří je sokolovský rodák Dalibor Gondík.

NEPOŘÁDÁ TYFLOCENTRUM. VSTUPNÉ 150,-Kč. VÝTĚŽEK AKCE BUDE VĚNOVANÝ NADAČNÍMU FONDU SVĚTLUŠKA.13.9. pondělí 10.00 – 15.00 h / středisko Mozartova /

TYFLOGRILOVÁNÍ

Kdo by se nechtěl zúčastnit grilování? Zveme vás na společnou grilovačku na terase u střediska v Mozartově ulici. K dispozici máme krásný gril a židličky na posezení. Vezměte s sebou uzeninu nebo zeleninu na gril a pečivo dle vlastního výběru. U jídla můžeme společně naplánovat aktivity na další měsíc. Vaše nápady a tipy jsou vítány!

Sejdeme se na zahrádce střediska Mozartova.14. 9. úterý 13.00 – 17.00 h / Karlovy Vary /

MUZIKOTERAPIE V KRAJSKÉ KNIHOVNĚ K. Vary

V podzimním období se bude konat 5-dílný kurz muzikoterapie pod vedením pana Lva Havlíčka, který má pro nás připravené hry s hudebními nástroji. Lekce budou probíhat od13 do 14h v oddělení pro handicapované v Krajské knihovně Karlovy Vary, poté se přemístíme do A klubu nebo do kavárny. Kapacita kurzu je omezená, nahlaste se prosím předem.

Termíny lekcí jsou: 14.9., 21.9., 5.10.,19.10., 2.11. 2021.

VSTUPNÉ ZDARMA.

Sraz účastníků je v Krajské knihovně v oddělení handicapovaných ve 12:45 h.20.9. pondělí 11.00 – 18.00 h / zámek Kynžvart /

DEN NA ZÁMKU KYNŽVART aneb památky bez bariér

Na základě spolupráce NRZP ČR a památkového ústavu budou každý rok zpřístupňovány vybrané historické objekty, hrady a zámky osobám se zdravotním postižením, aby mohli mít autentický zážitek z návštěvy takového objektu. Tentokrát byl vybrán ZÁMEK KYNŽVART – reprezentativní sídlo kancléře Metternicha s nepřebernými sbírkami nádherných uměleckých děl, mincí, zbraní, vzácných knih, rukopisů i různých kuriozit a vzácných osobních předmětů slavných historických osobností. TyfloCentrum u toho nesmí chybět!

PODMÍNKY A PROGRAM KONÁNÍ S VÝŠÍ VSTUPNÉHO JSOU PŘÍLOHOU

ZÁŘÍJOVÉHO PROGRAMU TYFLOCENTRA K.VARY.

Na aktivitu je nutné se z kapacitních důvodu přihlásit do 3.9. do 12h.

Sraz pouze pro přihlášené: Horní nádraží v 10:00 h. Odjezd z K. Varů do Lázní Kynžvart v 10:26 h, návrat do K. Varů v 17:30 h.21. 9. úterý 13.00 – 17.00 h / Karlovy Vary /

MUZIKOTERAPIE V KRAJSKÉ KNIHOVNĚ K. Vary

Druhá lekce minikurzu muzikoterapie pod vedením pana Lva Havlíčka, který má pro nás připravené hry s hudebními nástroji. Lekce probíhají od13 do 14 h v oddělení pro handicapované v Krajské knihovně Karlovy Vary, poté se přemístíme do A klubu nebo do kavárny. Kapacita kurzu je omezená, nahlaste se prosím předem.

Další termíny lekcí jsou: 5.10., 19.10., 2.11. 2021.

VSTUPNÉ ZDARMA.

Sraz účastníků je v Krajské knihovně v oddělení handicapovaných ve 12:45 h.29. 9. středa od 14.00 h / Karlovy Vary – Richmond /

KROKET

Ladies Croquet Club KV předvede zájemcům jedinečnou zábavu a neobvyklý, přesto mezinárodně uznávaný sport kroket. Přijďte si vyzkoušet tento nenáročný sport a pobýt na čerstvém vzduchu v nádherné zahradě čtyřhvězdičkového hotelu. Po celou dobu bude otevřena kavárna v blízkosti greenu.

NEPOŘÁDÁ TYFLOCENTRUM. VSTUPNÉ ZDARMA.30. 9. čtvrtek 9.45 – 15.30 h / Karlovy Vary /

VÝLET DO KYSELKY aneb po stopách Mattoniho

Lázeňským krokem se projdeme lesní cestou okolo bývalé Ottovo kolonády až k Mattoniho muzeu, které se nachází v krásně zrekonstruovaném Löschnerovo pavilonu (cca 1,5km). Muzeum připomíná zašlou slávu Kyselky. Součástí expozice je minikino, kde se promítají staré reklamy na vodu Mattoni. Dá se zde v klidu posedět a nabrat síly na další procházku. Nezapomeňte si s sebou vzít lahev na vodu. Můžete ochutnat pravou Mattonku neboli Ottův pramen. Na zdraví!

VSTUPNÉ DO MUZEA BUDE ZVÝHODNĚNÉ (z částky 60,-Kč na osobu bude muzeem poskytnuta další sleva až do výše 50%).

Sraz účastníků je v 9:45 h na Dolním nádraží, odjezdové stání č. 12. Návrat do K. Varů je plánovaný v 15:15 h.

Registrované sociální služby jsou spolufinancovány z prostředků

statutárního města Karlovy Vary.

Accessibility Toolbar