Program Cheb září 2022

 

Program CHEB září 2022   

 

2.09. pátek 20:30 – 22:00   Františkovy Lázně

Promítání filmu Ocelové dámy

Na zahradě Městského muzea ve Františkových Lázních se promítá      film s názvem Ocelové dámy.  Za nepříznivého počasí se akce přesune do Městské knihovny Františkovy Lázně. Vstupné: 100 Kč.

Doporučená akce – nepořádá TC  

 

6.09. úterý 10:00                     Cheb

VÝSTAVA  REPLIK  ČESKÝCH  KORUNOVAČNÍCH  KLENOTŮ

HAPTICKÁ  VÝSTAVA  SOCH  TOMÁŠE DOLEJŠE

Pojďme se podívat na výstavu replik českých korunovačních klenotů, do kostela sv. Kláry. Prohlídku máme rezervovánu na 10:30. Po výstavě si zajdeme do Klášterní zahrady, kde je instalována haptická výstava kovových soch a skulptur od karlovarského výtvarníka Tomáše Dolejše. Vstup na obě akce zdarma. Sraz v 10:00 před střediskem TC.       

Účast nahlaste nejpozději do 5. září do 12:00, abychom mohli potvrdit počet osob do rezervace.

 

10.09. sobota   9:00-22:00                                                       Cheb

CHEB- 700 let s Českým královstvím.

 Oslavy 700. výročí zástavy Chebska Janu Lucemburskému nabízí velice bohatý celodenní program. Na hradě se odehraje rytířský turnaj,  v Turistickém infocentru bude k vidění kronika chebského kata Karla Hussa, náměstí ožije středověkým tržištěm, Krajinka Festivalem piva. A k tomu spoustu dalších akcí pro děti i dospělé. Více informací v infocentru v Chebu nebo na stránkách WWW.ehdcheb.cz

Doporučená akce – Nepořádá TC

 

13.9. úterý 9:00                                         Skalná

ZA TRAKTORY DO SKALNÉ

Speciálně pro nás je domluvena návštěva Muzea historických traktorů a zemědělské techniky ve Skalné, kde si budeme moci do traktorů sednout, většinu techniky si osahat a přislíbena je i jízda na valníku. Poté zajdeme na Hrad Vildštějn, kde se v tamní restauraci občerstvíme.

Sraz účastníků je na autobusovém nádraží v Chebu zastávka B6  v 9:00. Autobus odjíždí v 9:20 hod.

Na aktivitu je nutno přihlásit se nejpozději 2 dny předem.

 

15.09. čtvrtek 14:00 -16:00                        odbočka SONS Cheb

ČTENÍ DO UCHA

Oblíbená aktivita s ještě oblíbenějšími knihovnicemi je po prázdninách zpět. Tentokrát se uskuteční v klubovně SONS. My se sejdeme ve 13:30 před střediskem TC.   

15.9. čtvrtek 18.00 – 21.00                          Karlovy Vary – Rolava

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU

Český rozhlas Karlovy Vary spolu s KV CITY CENTRUM a Atletickým klubem připravili večerní Běh pro Světlušku. Start i cíl je v areálu Rolava, trasa 2,5 a 5 km bude mírně osvícená.

Součástí bude i doprovodný program, kterého se aktivně účastní TyfloCentrum (tandemové kolo, běh s klapkami na očích s trasérem, překážková chůze s bílou holí). Kdo by se chtěl zúčastnit aktivit v rámci doprovodného programu nebo samotného běhu s trasérem, hlaste se nám prosím předem.

Vstupné ve výši 150,-Kč putuje na konto Světlušky, která pomáhá zrakově postiženým. NEPOŘÁDÁ TYFLOCENTRUM.

 

16.09. pátek  18:00 – 22:30                          Dům kultury Ostrov

OSTROVSKÉ SOUZNĚNÍ ANEB ŠLÁGR PÁRTY

Srdečně Vás zveme na podvečer plný poslechu a tance pro seniory, zdravotně postižené, pracovníky v sociálních službách a širokou veřejnost. Těšit se můžete na koncertní show Kamila Peterky, Máry, Frankieho Zhyrnova a Heleny Hamplové i taneční zábavu s duem Yren.

 

17.09. sobota 19:00 – 23:00     Žírovice, Františkovy Lázně

Slavnosti vína a burčáku

Spolek přátel Žírovice pořádá slavnosti vína a burčáku s živou hudbou. Slavnosti se konají na návsi v obci Žírovice a vstupné je zdarma.

Doporučená akce – nepořádá TC

 

20.09. úterý 9:30                                                                    Cheb

NA MAŠINKY DO DEPA , NOSTALGICKÁ JÍZDA HURVÍNKEM

Na nástupišti vlakového nádraží v Chebu jen a jen na nás bude čekat historická motorová jednotka zvaná Hurvínek, která nás v 10:00 odveze do DEPA kolejových vozidel. Tam se budeme moci seznámit s jinými historickými skvosty a v některých zavítat i na stanoviště strojvedoucího. Dále se svezeme na točně a po DEPU povozíme malou mašinkou Adélkou. Bude-li nám přáno, možná zavítáme i na stanoviště strojvedoucího vlaku  RegioShark nebo Regionova. O odborný výklad se postará pan Petr Proft, strojvedoucí a jednatel spolku Plzeňská dráha – výtopna Cheb .

Akce je pro nás uspořádána zcela zdarma. Ovšem bude-li  někdo chtít přispět na údržbu historických vozidel, kterou členové spolku provádí ve svém volném čase,  může darovat libovolnou částku.

 

24.09. – 25. 09. sobota – neděle  9:00-17:00          Mariánské Lázně

Výstava hub

Tradiční víkendová výstava čerstvě utržených hub z našeho i okolních regionů, ukázky a ochutnávky pokrmů z nich, houbařský kvíz pro děti, možnost určení donesených hub a ukázka hub pod mikroskopem. Koná se na Správě CHKO Slavkovský les.

Doporučená akce – nepořádá TC

 

29.09. čtvrtek 13:30                                            středisko Cheb

HAPTICKÁ LEGO HRA

Na středisku si zahrajeme dobrodružnou deskovou hru, která má hrací pole poskládané z kostiček LEGO a tudíž je celá haptická.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva pracovní dny předem!!!!!!!!!!

 

Změna programu vyhrazena. Tel. č. 790 249 069 – středisko Cheb .

cheb.tyflocentrum@seznam.cz          www.tyflocentrum-kv.cz

       Realizováno za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška                                                                                              

                  a je financován z rozpočtu města Cheb a Karlovarského kraje.

 

Accessibility Toolbar