Program Cheb srpen 2023

     PROGRAM

          CHEB

    SRPEN 2023

 

AKCE STŘEDISKA CHEB:

 

1. 8.   úterý    10:15      CHEB

CHEBSKÁ HLEDAČKA – PO STOPÁCH SPISOVATELŮ

I letos Městská knihovna v Chebu uspořádala oblíbenou akci. Tentokrát budeme putovat chebskými uličkami. Opět nás čeká hledání indicií, vyplňování pracovních listů a nakonec zisk tajného kódu k otevření trezoru.

Sejdeme se v 10:15 u Brány času v horní části náměstí a vydáme se vstříc dobrodružnému putování.

Účast je nutno nahlásit nejpozději dva pracovní dny předem!

 

3. 8.   čtvrtek    9:30           VODNÁ (Bečov nad Teplou)

O ŠIKOVNÉM KOVÁŘI …

Navštivte s námi ateliér a dílnu uměleckého kováře ve Vodné (3km od Bečova nad Teplou). Nejen, že získáte spoustu informací o jedinečném řemesle, pan Ivo Rudolf si připravil i HAPTICKOU prezentaci jeho děl, mezi nimiž jsou mimo jiné repliky korunovačních klenotů.

Sejdeme se v hale vlakového nádraží v Chebu v 9:30, vlak do Mariánských Lázní odjíždí v 9:59, kde přestoupíme na vlak s odjezdem  v 10:40 a ten nás doveze přímo do Vodné.

Účast je nutno nahlásit nejpozději tři pracovní dny předem!

 

9. 8.   středa    11:30      HRAD  CHEB

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA PODZEMÍ

Pojďte s námi prozkoumat prostory barokního podzemí v kasematech v předhradí štaufské falce. S průvodcem se neztratíme a zajisté získáme spoustu nových informací. V západních kasematech je expozice prezentující historický vývoj práva útrpného a hradní zbrojnice. Vstupné zahrnuje i prohlídku celého hradního areálu, tudíž budete-li mít zájem, můžeme navštívit i prostory hradu. Také si povíme o hradních pověstech. Vstupné s průkazem ZTP/P – zdarma, důchodci – 50,-, plné  100,-.

Sejdeme se v 11:30 před budovou vlakového nádraží v Chebu, prohlídku máme rezervovánu na 13:00.

Účast je nutno nahlásit co nejdříve, alespoň 10 dní předem kvůli               potvrzení počtu účastníků v rezervaci !!!

 

OD PONDĚLÍ 14.8. AŽ DO PÁTKU 1.9. BUDE STŘEDISKO V CHEBU UZAVŘENO. JAKO NÁHRADNÍ PROGRAM LZE VYUŽÍT AKTIVITY STŘEDISKA V KARLOVÝCH VARECH , KTERÉ NALEZNETE NÍŽE. V PŘÍPADĚ ZÁJMU ÚČASTI A PRO BLIŽŠÍ INFORMACE KONTAKTUJTE STŘEDISKO KARLOVY VARY NA TELEFONNÍM ČÍSLE 702 226 511.

PRO ORIENTACI NA VLAKOVÉM NÁDRAŽÍ PŘI CESTĚ NA AKTIVITU MŮŽETE VYUŽÍT ASISTENČNÍ SLUŽBY ČESKÝCH DRAH PRO NEVIDOMÉ, KTEROU JE TŘEBA PŘEDEM OBJEDNAT. VÍCE INFORMACÍ U JAKÉKOLIV PŘEPÁŽKY ČD, NA TELEFONU 221 111 122 NEBO NA STRÁNKÁCH WWW.CD.CZ.V PŘÍPADĚ POTŘEBY ŘEŠENÍ KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK SE OBRAŤTE NA M.LIŠKU , TELEFON 777 145 366.

ZA POCHOPENÍ VELICE DĚKUJEME.

 

VYBRANÉ AKCE STŘEDISKA V KARLOVÝCH VARECH:

 

14. 8.  pondělí       RYBNÍK KOLOVÁK

KOUPÁNÍ, HOUBAŘENÍ, PĚŠÍ TURISTIKA

Sraz účastníků je v 10:15 na tržnici v Karlových Varech, autobus směr Kolová odjíždí v 10:29.

 

24. 8. čtvrtek    VOLNOČASOVÝ AREÁL ROLAVA

KOUPÁNÍ, SPOLEČENSKÉ HRY, PETANQUE A RELAXACE NA ROLAVĚ

Sraz účastníků je v 10:00 u vchodu do areálu Rolava.

 

28. 8.  pondělí       LOKET

TYFLOTURISTA – PROCHÁZKA Z LOKTE NA SVATOŠSKÉ SKÁLY

Pěší turistika z Lokte podél Ohře na Svatošské skály a přes Tašovice do centra Karlových Varů. Sraz účastníků na terminálu KV v 8:45, odjezd autobusu č.4 do Lokte v 9:00.

 

PŘIPRAVOVANÉ AKCE TC NA ZÁŘÍ 2023:

5. 9.   úterý   OSTROV

VERNISÁŽ VÝSTAVY „VNÍMÁM, I KDYŽ NEVIDÍM“

TyfloCentrum pořádá vernisáž výstavy jedinečných hmatových objektů, které vytvořili studenti ZUŠ Sokolov. Tato výstava bude dále (v rámci projektu „PoTmě“) zapůjčována do dalších měst po celé republice a také do zahraničí. Součástí vernisáže bude hudební produkce a malé občerstvení. Vstup zdarma.

 

21. 9.   úterý   VELICHOV

TYFLOLÉTO VELICHOVTYFLOŽENA  2023

Soutěž o TYFLOŽENU 2023! Bude se soutěžit ve třech disciplínách – loupání brambor, strouhání, a tvorbě básně či písně. Vlastní škrabka, struhadlo a dobrá nálada s sebou!!!Po skončení se můžete těšit na hudbu od Dua Návraty a skvělou zábavu. NA AKCI JE NUTNO SE PŘIHLÁSIT DO  11. ZÁŘÍ DO  12 :00. Přihlásí se všichni zájemci o účast na akci, ať už jako soutěžící nebo jen fandící kvůli zajištění občerstvení!!!!! Pro nácvik a trénink v loupání a strouhání brambor se bude možné objednat na středisku v Chebu od 4.9. 2023.

DOPORUČENÉ AKCE v Chebu a okolí, KTERÉ NEPOŘÁDÁ TC :

 

 5. 8.  sobota    17:00Cheb

Léto v klášterní zahradě- Hmlisto & Petr Linhart – Československá

Zaposlouchejte se v Klášterní zahradě do koncertní podoby alba, jež získalo ocenění Radio Head Awards 2022. Poznejte společné dílo pražského písničkáře Petra Linharta, který je mužem písní pohraničních krajin a slovenského dua Hmlisto, jehož protagonisté žijí v malé obci pod horou Vtáčnik, kde dávají dobrou noc lišky, vlci i medvědi, což se prolíná do jejich tvorby. Ta těží mimo jiné z karpatského folkloru (housle, fujara, pastýřské píšťaly), ale i tvrdší hudby (elektrická kytara, irské buzuki). Československé písně si hrají s podobností i rozdílnosti obou jazyků a zajisté půjde o zpracování nevšední, tvůrčí a autorské.

Vstup ZDRAMA.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

8. 8.  úterý      19:30                                                                           Františkovy Lázně

Terapie rodinou – Divadlo Boženy Němcové

Gabriela Filippi a Mário Kubec v situační komedii o soužití po 25 letech života a dospělé dceři, která si přivede nápadníka. Po zhlédnutí představení zjistíte, že vaše rodina je zcela v pořádku. Vstupné od 270 do 390 Kč.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

19. 8.-20. 8.   sobota – neděle   10:00      Hrad Seeberg

Víkend ve středověkém městě

Zajeďte si na hrad a vyzkoušejte si měšťanský život ve středověku. Rytíři, ranhojič, lazebník, středověká kuchyně, řemesla a středověká lidová zábava – to vše můžete zažít na Seebergu. Vstupné : ZTP/P včetně doprovodu ZDARMA, plné 150,-, důchodci a držitelé ZTP 120,-.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

23. 8.    středa    22:00   KC Svoboda Cheb

Kino před Svobodou – Černé na bílém koni

Historky ze slovenského podsvětí. Komediální romantická gangsterka s atmosférou Tarantinových a Kusturicových filmů z roku 2022 z koprodukce Česko/Slovensko. Vstupné 100,-.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

25. 8. a  26. 8.   pátek, sobota  Cheb

Valdštejnské slavnosti  

Oblíbené a tradiční slavnosti není třeba představovat. Bohatý program najdete na https://www.valdstejnské-slavnosti.eu.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí

přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit předem!!!

Tel: 790 249 069 – středisko Cheb, cheb.tyflocentrum@seznam.cz, www.tyflocentrum-kv.cz,

Sociální služby jsou financovány prostřednictvím rozpočtu města Cheb

a Karlovarského kraje.

 

Accessibility Toolbar