Program Cheb srpen 2022

2.8. úterý 14:00                    středisko  Cheb

TYFLOGURMÁN – PEČENÍ VAFLÍ

Na středisku si upečeme vafle, sladké i slané.

Účast nahlaste nejpozději do 1.srpna do 12:00, abychom stihli nakoupit suroviny. O náklady se samozřejmě podělíme.

 

06.08. sobota  12:00-16:00                               Františkovy Lázně

Sanssouci Rallye – Jízda historických vozidel

Pro příznivce historických vozidel připravili pořadatelé závodní trasu, která vede napříč Karlovarským krajem. Do Františkových Lázní na Národní třídu dorazí účastníci mezi 12:00 – 16:00 hodinou.

Doporučená akce – Nepořádá TC

 

09.08. úterý 13:00                                                               Cheb

CHEBSKÁ HLEDAČKA

Městská knihovna v Chebu uspořádala pro veřejnost akci s názvem Chebská hledačka. Zapojme se i my. Projdeme si historický Cheb podle plánu hry, navštívíme známá místa a přitom nasbíráme potřebné indicie k rozluštění jména historické osobnosti a získáme klíč k odemknutí pokladu. V knihovně pak na nás bude čekat odměna.

 

13.-14.08. sobota-neděle                                          letiště Cheb Letecký den

Moderní i historická letadla, sólové i skupinové akrobatické vystoupení. Úžasní piloti z České republiky, ale i ze světa. Výstavy armádní techniky, dobové tábory, atrakce pro děti i dospělé. Více informací a prodej vstupenek na stránkách www.leteckyden.cz

Doporučená akce – nepořádá TC

 

16.08. úterý  09:45                                       Františkovy Lázně

FATAMORGANA – MUZEUM ILUZÍ

ZRCADLOVÝ LABYRINT

Pojeďme do Františkových Lázní navštívit Muzeum iluzí, kde si vše můžeme osahat. Snížené vstupné činí 75,- , plné 150,-.

Navštívíme i zrcadlové bludiště, tam je snížené vstupné 60,-, plné 80,-Sejdeme se na vlakovém nádraží v Chebu v 9:45 a pojedeme autobusem v 10:05 do Františkových Lázní.

 

20.08. sobota  12:00                                                        Cheb

Chebolet 2022

Chebské Gurmánství zve na čtvrtý ročník benefičního festivalu, který se odehraje v areálu krajinné výstavy v Chebu pod hradem. Živá vystoupení, workshopy, výstavy.

Doporučená akce – Nepořádá TC

 

23.08. úterý   11:45                             přehrada Jesenice (Cheb)

PLAVBA LODÍ , RYBÁŘSKÁ BAŠTA

Na 13:00 a 13:45 je pro nás objednána plavba výletní lodí po Jesenici za 150,- na osobu. Loď Delfín kotví na Rybářské baště. Kapacita lodi je 10 osob, proto se rozdělíme na dvě skupinky a mezi tím, co jedna skupina bude plout, druhá skupina má možnost se vykoupat nebo využít pohostinství Rybářské bašty. K přístavu pojedeme autobusem z autobusového nádraží v Chebu ve 12:05-sraz před vlakovým nádražím v 11:45. Klienti z Mariánských Lázní mohou jet autobusem v 11:00 na zastávku Okrouhlá, JESENICE, PŘÍSTAV, kde budou očekáváni.

 

27.08. sobota 16:00                                          Lázně Kynžvart

Státní zámek Kynžvart

Odpolední nádvoří zámku ozvláštní kostýmovaní herci, s nimiž si bude návštěvník moci vyzkoušet některé z tradičních historických společenských her jako např. kuželky, kroužky nebo šachy. Ochotníci z plzeňského souboru Elements ve stejném duchu oživí i odpolední prohlídky zámku v časech 16:00,17:00 a 18:00.  Vstupenky na prohlídku lze zakoupit pod názvem HRADOZÁMECKÁ NOC ONLINE nebo na pokladně zámku, bude-li volná kapacita.

Doporučená akce – Nepořádá TC

 

30.08. úterý 14:00                                                           Cheb

VECHTR 14

Vechtr 14 je lesní turistické občerstvení, vzniklé rekonstrukcí bývalého drážního domku (postaven roku 1848) na již zaniklé trati do Waldsassenu. Vydáme se na toto zajímavé místo pěšky po Šlapanské cyklostezce.  Sraz účastníků ve 14:00 před střediskem.

PŘIPRAVUJEME:

V pátek 16. září  od 18:00 do 22:30 pořádá TyfloCentrum Karlovy Vary o.p.s.  Ostrovské souznění aneb Šlágr párty . V Domě kultury v Ostrově se uskuteční podvečer plný poslechu a tance. Doprava autobusem zajištěna, vstupné 50,- .

Prodej vstupenek a bližší informace od 1.srpna na střediscích TC. Plakát k akci přiložen k programu.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva pracovní dny předem!!!!!!!!!!

 

Změna programu vyhrazena. Tel. č. 790 249 069 – středisko Cheb .

cheb.tyflocentrum@seznam.cz          www.tyflocentrum-kv.cz

Realizováno za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a je financován z rozpočtu města Cheb a Karlovarského kraje.

Accessibility Toolbar