Program Cheb červenec 2022

   PROGRAM

      CHEB

   ČERVENEC  2022

01.07. – 03.07. pátek – neděle                          náměstí Cheb

FIJO

Chebem se opět rozezní dechová hudba. Mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO není třeba představovat. Letos do Chebu zavítá 7 zahraničních a 5 českých hlavních účastníků.

Chebané a hosté se mohou těšit na tradiční programy, kterými jsou slavnostní zahájení, průvod městem, festivalové koncerty a především závěrečný galavečer.

                 Doporučená akce – Nepořádá TC.

     

06.07. středa  19:00                                                               Cheb

CHEBSKÉ VARHANNÍ LÉTO 2022

V Evangelickém kostele Pokoje se uskuteční koncert z cyklu Varhanního léta.

Účinkují: Aleš Nosek – varhaník katedrály sv. Bartoloměje v Plzni, Vítězslav Ochman – housle

Program: J. S. Bach, L. Vierne, J. Klička aj.

 Místo prodeje vstupenek :Turistické infocentrum města Chebu.

 

                    Doporučená akce – Nepořádá TC.

 

07.07. čtvrtek         9:40                                           Muzeum Cheb

 CHEBSKÉ KRAJKÁŘKY – HAPTIKA

 Speciálně pro nás si v muzeu vyhradila čas Mgr. Milena Pečárková a představí nám paličkované krajky i s dílenskými prvky. Vše bude umožněno hapticky. Víte, že i naše   klientka Marcelka V. má na výstavě svou krajku?

       Pojďme využít ochoty a vstřícnosti muzea a nahlédnou pod pokličku chebským             krajkářkám. Vyhrazený čas v muzeu máme od 10:00.

Sraz účastníků v 9:40 hod před střediskem TC v Chebu.

Na aktivitu je nutno přihlásit se nejpozději 2 dny předem.

 

11.07. – 16.07. pondělí – sobota                   Františkovy Lázně

Mezinárodní festival kresleného humoru

 Od 05. 07. budou vystaveny na Národní třídě kreslené vtipy, a kromě odborné poroty budou moci svoji cenu udělit i diváci a návštěvníci Františkových lázní. Festival bude doplněn o bohatý kulturní program.

Doporučená akce – Nepořádá TC

 

14.07.  čtvrtek  8:00                                             Karlovy Vary

TYFLOTURISTA- VÝŠLAP NA HUBERTUS

       Další oblíbená turistická aktivita. Tentokrát pojedeme z Karlových Varů autobusem MHD a necháme se odvézt do Dalovic. Dále už nás čeká cesta pouze pěšky. Krátkým výstupem se dostaneme do Všeborovic a zbytek vycházky již vede příjemným lesním terénem po vrstevnici. Poté sestoupíme do údolí Ohře k vodáckému tábořišti Hubertus, kde je možnost zakoupit občerstvení (pivo, limo i teplý oběd). Při jídle se můžeme kochat výhledem na peřeje a pokusy vodáků o jejich zdolání. Po cyklostezce se podél řeky vrátíme zpět do Dalovic. Zdatní turisté se podél řeky projdou až do centra města k Dolnímu nádraží. Celá trasa vede po zpevněném povrchu a má délku 13 km (nebo 10 km do Dolních Drahovic na bus č. 6, který jede směrem k centru a k Dolnímu nádraží).

 Sraz účastníků je na vlakovém nádraží v Chebu v 8:00.   Odjezd v 8:30 hod do Karlových Varů. Poté autobusem MHD ze zastávky Růžový vrch v 9:38 (9:44 z Tržnice) autobus č.19.

      Na aktivitu je nutno přihlásit se nejpozději 2 dny předem.

 

19.07. úterý 13:00                                    Cheb, rybník Maškov

TYFLOGRIL  NA MAŠKOVĚ

 Pojďte opět posedět kolem ohně, naplánovat pár dalších aktivit, zahrát si  slovní hry a kvízy …..Vezměte si s sebou sýr, zeleninu, uzeninu či jinou pochutinu na gril a pečivo dle vlastního výběru. Opět bude k mání maso a hamburgery….V případě zájmu prosím objednejte předem. Kdo bude stát o přípravu společného pokrmu na gril – naložení masa apod. , rádi jej s vámi připravíme. O náklady se samozřejmě podělíme a spravedlivě rozpočítáme.

      Na aktivitu je nutno nahlásit se předem.

 

 26.07.  úterý  08:00                        Kynšperk nad Ohří, KOLOVÁ

 VĚZNICE – VĚZEŇSKÁ SLUŽBA

 Chcete vědět něco o výstroji a výzbroji vězeňské služby? Prohlédnout si zevnitř onu typickou bílou dodávku s fialovým pruhem ? Jak je asi vybavena pro převoz vězňů? Vězeňská služba České republiky si pro nás v Kolové připravila prezentaci a to jak pro uši, tak i pro ruce. To vše samozřejmě s maximální bezpečností, do styku s odsouzenými se nedostaneme.

Sraz účastníků je na vlakovém nádraží v Chebu. Odjezd AUTOBUSU je v 8:05 hod. do Kynšperka nad Ohří na autobusové nádraží.

Poté se pěšky vydáme k věznici Kolová, kde pro nás bude na 10:00 připravena prezentace vězeňské služby.

Cestu zpět bychom mohli spojit s návštěvou našeho klienta pana Oty K., pokud mu to zdraví dovolí. On sám pak navrhuje setkání v restauraci jeho syna v Kynšperku nad Ohří, kde se zároveň občerstvíme.

Na aktivitu je nutno přihlásit se nejpozději 2 pracovní dny předem.

 

28.07. čtvrtek  7:00                                                            SONS

BEČOV NAD TEPLOU

Na 10:00 je objednána prohlídka s výkladem průvodce, poté bude následovat oběd a prohlídka botanické zahrady. Další podrobnější informace budou poskytnuty přihlášeným.

Vstupné:Zámek a Hrad:Dospělí:200,-Senioři,ZTP, ZTP/P 160,- Kč(Průvodce 0,-)

Botanická zahrada: Dospělí 80,- Kč , Senioři, ZTP, ZTP/P 60,- Kč

Na aktivitu je nuto přihlásit se předem kvůli rezervaci vstupenek.

 

29.7.  – 31.7. pátek-neděle                                 Mariánské Lázně

Knižní lázně festival

Letošní ročník Knižních lázní zve na jarmark malých nakladatelů a knihkupců, autorské čtení, workshopy pro dospělé i děti, koncerty a divadlo. Bližší informace turistické infocentrum Mariánské lázně. Doporučená akce – NEPOŘÁDÁ TC.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva pracovní dny předem!!!!!!!!!!

Změna programu vyhrazena.

 

Tel. č. 790 249 069 – středisko Cheb.

cheb.tyflocentrum@seznam.cz          www.tyflocentrum.kv

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a je financován z rozpočtu města Cheb a Karlovarského kraje.

1 Comments

  1. Pingback: Aktuality – Tyflocentrum Karlovy Vary o.p.s.

Comments are closed.

Accessibility Toolbar