Program Cheb červen 2023

        

PROGRAM
CHEB
ČERVEN 2023

 

1. 6.   čtvrtek    10:00                                                        Krajinka CHEB

ZNOVUOŽIVENÝ PRAMEN OHARKA, PŘÍRODNÍ BLUDIŠTĚ, NAUČNÁ STEZKA DO NITRA ZEMĚ

Krajinku jistě není třeba představovat, ale víte, že v rámci projektu MEGAnápady zde byl minulý rok oživen pramen Oharka? A že nedaleko tohoto místa se nachází také přírodní bludiště? Pojďte se s námi seznámit s novými prvky chebské krajinky. Cesta nás povede mimo jiné i Goethovo terasou či naučnou stezkou, která nese název Brána do nitra země.

Zajisté zavítáme i na nějakou terásku k občerstvení, přesto je s sebou svačina doporučena a dostatek tekutin nutností. Vhodná turistická obuv taktéž. Sraz v 10:00 u Brány času v horní části náměstí.

Účast je nutno nahlásit nejpozději dva dny předem!

2. 6.   pátek                                                                                  Karlovarský kraj

Noc kostelů

Tato, v celé ČR každoročně konaná akce, nabízí možnost navštívit běžně nepřístupná místa kostelů, klášterů, krypt, věží, sakristií , dvorů …to vše navíc v noční atmosféře. Ve většině těchto míst je pro návštěvníky připraven zajímavý a bohatý program. Letos je k akci přihlášeno 1730 kostelů a modliteben. Vyberte si i Vy některý na stránkách https://www.nockostelu.cz/ a zavítejte do Vám nejbližšího nebo nejlákavějšího tajuplného prostoru.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

6. 6.    úterý       8:10                                    Rolava KARLOVY VARY

PIKNIK

Opět oblíbený společně strávený den na Rolavě při hrách a sportovním vyžití. Tentokrát si den ve sportovním areálu obohatíme piknikem. Sejdeme se na vlakovém nádraží v Chebu v 8:10, vlak nám odjíždí v 8:40, autobus potom z Karlových Varů z Tržnice v 10:05.

Účast je nutno nahlásit nejpozději dva dny předem!

 

10. 6.  sobota                                                                    Klášterní zahrada Cheb

LÉTO V KLÁŠTERNÍ ZAHRADĚ – ZAVĚŠENÝ KAFE

Koncert akustické kapely s autorskou tvorbou , v jejímž repertoáru se prolíná folk-rock s prvky českého i amerického country.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

13. 6.   úterý     10:00                                                        Krajinka CHEB

JÍZDA NA TANDEMU

Sluníčko láká ven a terén Krajinky k jízdě na kole. A kdo zrovna nepojede, může využít nabídky společenských her.Sraz v 10:00 u Brány času v horní části náměstí.

Účast je nutno nahlásit co nejdříve, kvůli zajištění dopravy

tandemu, nejdéle však do pátku 9.6.

 

15. 6.   čtvrtek        13:30                                                Středisko  CHEB

ČTENÍ DO UCHA

Přijďte se zaposlouchat do úryvků z knihy, kterou přinesou  knihovnice. Nebo si pro nás připraví hru? Tak či onak, využijte příležitosti k příjemnému setkání.

Účast je nutno nahlásit nejpozději dva dny předem!

19. 6. pondělí    8:00                                                          Karlovy Vary

KV STĚNA – KURZ LEZENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Na kurzu lezení pro začátečníky budete seznámeni kvalifikovanými instruktory s potřebným lezeckým vybavením, jeho používáním, osvojíte si správný způsob komunikace při lezení, naučíte se správně jistit a pohybovat se v lezeckých cestách, jejichž obtížnost bude vždy přizpůsobená vašim začátečnickým schopnostem.

POUZE PRO PŘIHLÁŠENÉ – OMEZENÁ KAPACITA.

21. 6.    středa     9:00                                                    Mariánské Lázně

 

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – ZPÍVAJÍCÍ FONTÁNA

Pojeďme se společně s klienty střediska Karlovy Vary a členy SONS- odbočky Cheb zaposlouchat do tónů zpívající fontány, projít  po kolonádě  a ochutnat čerstvou lázeňskou oplatku. Po putování za prameny nám zajisté vyhládne a zajdeme si na chutný oběd.

Sejdeme se v 9:00 před budovou vlakového nádraží Cheb, autobus nám odjíždí v 9:25 ze zastávky B4. Plánovaný příjezd do Mariánských Lázní na autobusové nádraží je v 10:15.

Účast je nutno nahlásit nejpozději dva dny předem!

23. 6.   pátek  18:30                                                                        Krajinka Cheb

SVATOJÁNSKÁ NOC

Připomeňte si tradice této magické noci a tajemství pohanských zvyků. Těšit se můžete workshopy nejen výtvarné, ale i rytmické, kde se společně můžete podílet na krátkém vystoupení pro ukázku tradic a rituálů. Dále zde mimo jiné vystoupí herci ZDCH a hudební skupina Isara. Vstupenky KC Svoboda nebo TIC Cheb.

NEPOŘÁDÁ TC – DOPORUČENÁ AKCE.

 

27. 6.  úterý   8:00                                                              VELICHOV

TYFLOMAN VELICHOV  

Den plný zábavy nejen pro muže! Pojeďte s námi fandit uchazečům o titul z celého regionu. Kdo se stane TyfloManem? Kdo zvládne všechny disciplíny nejlépe? To se dozvíte, pokud se s námi vyrazíte pobavit do Velichova!!! Soutěž je o věcné ceny,  opečeme si také buřtíky.

Sejdeme se na vlakovém nádraží v Chebu v 8:00, vlak nám odjíždí v 8:26 do Ostrova nad Ohří, kde přestoupíme na autobus do Velichova.

Účast je nutno nahlásit předem!

30. 6. úterý 19:00                                              Západočeské divadlo Cheb

Divadelní banket – slavnostní ukončení sezóny

Přijťe se pobavit poslední večer v divadle před prázdninami, zúčastněte se vyhlášení ceny Zlatý Albrecht o nejoblíbenější herečku, herce, inscenaci , ukončete sezonu přípitkem a přijměte pozvání do sezóny následující. Vstupenky ZDCH nebo TIC Cheb.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva dny předem!!!Tel:790 249 069 – středisko Cheb, www.tyflocentrum-kv.cz, cheb.tyflocentrum@seznam.cz

Sociální služby jsou financovány prostřednictvím rozpočtu města Cheb

a Karlovarského kraje.

Accessibility Toolbar