Program Cheb červen 2022

  PROGRAM      

  CHEB

  ČERVEN  2022

 

2. 6.  čtvrtek 13:00-16:00                                          náměstí Cheb

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ RADNICE V CHEBU 

Od 13 hodin starosta města společně s tajemníkem úřadu budou provádět komentované prohlídky po úřadu, návštěvníci se dozví mnoho informací z historie budovy, navštíví půdní prostory.V Turistickém infocentru bude celý den připraven se svým vyprávěním chebský kronikář pan Jindřich Turek.Před radnicí se budou veřejnosti prezentovat dobrovolní hasiči.

Pojďme si užít zajímavý den na chebském náměstí.

 Sraz ve 13:00 na pěší zóně před TC.

 

9. 6. čtvrtek  10:00 – 16:00                                           město Cheb

CHEBSKÉ DVORKY

Galerie pod širým nebem. Dvorky, dvorečky, uličky a  zákoutí chebských domů ožijí 20.ročníkem tradičního open air festivalu umění  Chebské dvorky. Na zdech, zábradlích, plotech , ve vzduchu i na zemi budou k vidění výtvarné

a fotografické práce umělců nejen z regionu. Připraven je bohatý doprovodný program, z něhož bychom si mohli poslechnout na Dvorku č.6 ve 14:30 prezentaci Literárně dramatického oddělení při ZUŠ Cheb.

 Jako bonus si dáme úžasný zmrzlinový pohár v Gelateria Corso, kde vyrábí zmrzlinu z přírodních surovin, z mléka z regionální farmy a tradičními postupy. V nabídce též bezlaktózové čistě ovocné sorbety a bezlepkové kornouty.

A jelikož si CHEBSKÉ DVORKY nenechají utéct ani klienti ze střediska Karlovy Vary a Ostrov, kteří dorazí na nádraží v Chebu v 9:29, Mariánskolázenští by mohli přijet v 9:26 (odjezd z Mar. Lázní v 9:07), sejdeme se všichni hromadně v 10:00 na pěší zóně před střediskem TC Cheb. Účast je nutné nahlásit nejpozději dva dny předem.

 

10. 6. – 11. 6. pátek-sobota                                          město Cheb

CHEBSKÉ DVORKY

Festival pokračuje až do soboty 11.06. s opravdu bohatým programem včetně divadelních představení, koncertů, tvůrčích dílen a workshopů, doporučuji „dvorkům“ věnovat pozornost i v těchto dnech. Program v příloze.

Doporučená akce – NEPOŘÁDÁ TC.

 

11. 6. sobota  9:00                                                                Skalná

14. SRAZ STARÝCH TRAKTORŮ

Výstava historických traktorů a zemědělské techniky. Od 9:00 soutěže v sečení kosou, ve 13:00 jízda historických traktorů po Skalné. Návštěvníci si budou moci prohlédnout Muzeum Traktorklubu Luby Skalná s bohatou nabídkou exponátů. Bude též zajištěno občerstvení. Součástí akce bude stánkový prodej farmářských produktů a rukodělných výrobků.

Doporučená akce – NEPOŘÁDÁ TC.

 

14. 6. úterý 14:00 – 16:00                                       středisko Cheb

QUARDO

Po delší době si na středisku uspořádáme mini turnájek v Quardu.

 

19. 6.  neděle 14:00-17:00                                          Zelená hora

TURISTICKÝ DEN U BISMARCKOVY ROZHLEDNY

Výšlap na Zelenou horu, kde návštěvníky čekají soutěže pro malé i velké a občerstvení (špekáčky s chlebem) zdarma.

Trasa po zelené značce z náměstí je dlouhá 6 km (jedním směrem), trasa po žluté z hráze přehrady Skalka je dlouhá 7 km (jeden směr).

Bližší informace TIC Cheb nebo pan Vít Lodr (736754156)

Doporučená akce – NEPOŘÁDÁ TC.

 

21. 6.  úterý  8:00-17:00                               rybník Kolovák BUŘTOVÁNÍ A RELAXACE U RYBNÍKU KOLOVÁK Tentokrát si zajedeme opéct buřty i s varskými klienty. Občerstvení a buřty si vezměte s sebou (aneb co si kdo přinese, to si také sní). Nezapomeňte na pitný režim a vybavte se dostatečným množstvím tekutin. Po jídle a kratším pobytu u rybníka Kolovák , který je obklopen lesem , se vydáme pohodovou zpevněnou cestou do Karlových Varů (celkem 8km z kopce). Sejdeme do lázeňského údolí, kde si v překrásném prostředí hotelu Richmond můžeme dát kávu a zákusek. Autobusem MHD se vrátíme do centra Karlových Varů.

Sraz účastníků je na Terminálu u Dolního nádraží v 10:00. V 10:25 odjíždí autobus směr Kolová (možno nastoupit na Tržnici v 10:29)

 Středisko Cheb se sejde na vlakovém nádraží v Chebu v 8:00, odjezd vlaku do Karlových Varů je v 8:30.

Klienti z Mariánských Lázní mohou jet v 8:26  z Mariánských Lázní vlakem do Karlových Varů na dolní nádraží (příjezd v 9:43).

 

23. 6. čtvrtek 14:00-16:00                                      středisko Cheb

  ČTENÍ DO UCHA

  Co si pro nás připravily naše oblíbené knihovnice?

 

  25. 6.  sobota 14:00 – 19:00            Krakonoš Mariánské Lázně

   LETNÍ SLUNOVRAT 2022 NA VRCHU KRAKONOŠ

 Hudba v podání kapely Jauvajs (irská tradiční hudba s folkovými prvky) a   kapely  ALISON Kraslice (Celtic&Irish rock), občerstvení, opékání  buřtů…..nejen to nabízí Slavnosti Letního slunovratu.     

Doporučená akce – NEPOŘÁDÁ TC.

 

28. 6. úterý  10:00-17:00                              Rolava Karlovy Vary

NÁVŠTĚVA VOLNOČASOVÉHO AREÁLU ROLAVA

Procházka po areálu, možnost malého občerstvení, slunění, relaxace, plavání, jízda na tandemovém kole, společenské hry v altánku a trénink ve hře petánque.

Středisko Cheb se sejde na vlakovém nádraží v Chebu v 10:00, odjezd vlaku do Karlových Varů je v 10:30.

Klienti z Mariánských Lázní mohou jet v 10:39  z Mariánských Lázní vlakem do Karlových Varů na dolní nádraží (příjezd v 11:55).

Z terminálu u Dolního nádraží odjíždí autobus ve 12:00, z Tržnice ve 12:05 s příjezdem ke Koupališti Rolava ve 12:14.

 

Účast je nutné nahlásit nejpozději dva dny předem.

 

Skupinové aktivity mohou být z provozních důvodů nebo při nepřízni počasí přesunuty na jiný termín, proto je nezbytné se na aktivitu přihlásit minimálně dva dny předem!!!!!!!!!!

Změna programu vyhrazena.

 

                              Tel. č. 790 249 069 – středisko Cheb .

            cheb.tyflocentrum@seznam.cz          www.tyflocentrum.kv

        Tento projekt je financován z rozpočtu města Cheb a Karlovarského kraje.

Accessibility Toolbar