Memoriál Pavla Rogaczewského 2024

Finančně podpořeno statutárním městem Karlovy Vary

logo statutárního města Karlovy Vary

 

ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU                                      

 

Memoriál Pavla Rogaczewského

Lázeňský turnaj v simulované střelbě a kuželkách zrakově handicapovaných sportovců

 

Finanční příspěvek z rozpočtu města Karlovy Vary byl využit k financování volnočasové sportovní akce zrakově postižených Memoriálu Pavla Rogaczewského – Lázeňského turnaje v simulované střelbě a kuželkách. Jedná se o pokračování tradiční sportovní akce, kterou v minulosti pořádala Oblastní odbočka Karlovy Vary Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v ČR a která byla po odchodu zakladatele simulované střelby nejen v Karlových Varech, ale i v ČR utlumena. TyfloCentrum Karlovy Vary, o.p.s. společně s dalšími organizačními partnery (TJ Jiskra Kyjov, TJ Zora Praha) se snaží o její restart a na počet zakladatele uspořádalo v roce 2023 1.ročník turnaje pod novým názvem. V letošním roce jsme memoriál rozšířili i o turnaj zrakově postižených sportovců v kuželkách.  

 

Finanční prostředky byly použity:

  1. na pronájem prostorů pro turnaj, nákup cen pro sportovce a technické zajištění turnaje (intalace střeleckých simulátorů, přípravu sportoviště, zajištění rozhodčích a zapisovatelů turnajů)
  2. na pořádání celorepublikové sportovní akce pro zrakově handicapované sportovce z celé ČR ( kvalifikační republikový turnaj v kuželkách a simulované střelbě)

Sportovní akce probíhala v kuželkářském klubu Pod Mostem v Karlových Varech v sobotu 27.4.2024 od ranních až do večerních hodin. Po uvítacím ceremoniálu byly zahájeny oba turnaje (simulovaná střelba i kuželky). Odpoledne (po skončení střeleckého turnaje) měli sportovci možnost jízdy na tandemovém kole s vodičem po náplavce. Turnaje v simulované střelbě se zúčastnilo celkem 38 zrakově handicapovaných sportovců z celé ČR viz. výsledkové listiny a 5 zrakově postižených sportovců z Karlovarského kraje. Turnaje v kuželkách celkem 30 zrakově handicapovaných sportovců z celé ČR viz. výsledkové listiny a 4 zrakově postižení sportovci z Karlovarského kraje.

 
 
 
 
 

Accessibility Toolbar