Memoriál Pavla Rogaczewského 2023

ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU                                      

 

Memoriál Pavla Rogaczewského

Lázeňský turnaj v simulované střelbě handicapovaných

 

Finanční příspěvek byl využit k financování volnočasové sportovní akce zrakově postižených na pořádání 1. ročníku Memoriálu Pavla Rogaczewského – Lázeňského turnaje v simulované střelbě. Jedná se o pokračování tradiční sportovní akce, kterou v minulosti pořádala Oblastní odbočka Karlovy Vary Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v ČR a která byla po odchodu zakladatele simulované střelby nejen v Karlových Varech, ale i v ČR utlumena. TyfloCentrum Karlovy Vary, o.p.s. společně s dalšími organizačními partnery (TJ Jiskra Kyjov, TJ Zora Praha) se snaží o její restart a na počet zakladatele uspořádalo 1.ročník turnaje pod novým názvem. V příštím roce bychom chtěli Memoriál Pavla Rogaczewského rozšířit i o Lázeňský turnaj v kuželkách pro zrakově postižené.

 

Finanční prostředky byly použity:

  1. na rozšíření materiálně-technického zajištění turnaje: nákup cen, obalového materiálu na ceny a uvítací sportovní balíčky, zajištění technické stránky turnaje (nastavení střeleckých simulátorů, přípravu sportoviště, rozhodčí, zapisovatele, dopravu sportovních pomůcek)
  2. na pořádání sportovní akce.
  • pro zrakově handicapované sportovce z celé ČR ( kvalifikační republikový turnaj)
  • pro zrakově handicapované sportovce Karlovarského kraje ( krajský turnaj)

 

Sportovní akce probíhala v pátek 28.4.2023 od dopoledních hodin, kdy si zrakově postižení účastníci turnaje měli možnost vyzkoušet jízdu na tandemovém kole s vodičem nebo si zahrát venkovní hry např. ozvučený pétanque.  Od 13hodin probíhal turnaj v simulované střelbě zrakově postižených Karlovarského kraje, kterého se zúčastnilo celkem 10 zrakově postižených sportovců z Karlovarského kraje  a od 15hodin turnaj kvalifikační – celorepublikový z celkem 50 zrakově handicapovanými sportovci z celé ČR viz. výsledkové listiny.

1 Comments

  1. Pingback: Aktuality – TyfloCentrum Karlovy Vary o.p.s.

Comments are closed.

Accessibility Toolbar