Využití daru od TESCO

V uplynulých třech letech se zákazníci obchodního řetězce Tesco mohli zúčastnit velmi zajímavého projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme „. Hlavním záměrem Nadačního fondu Tesco je pomoci neziskovým organizacím v ČR. hlasování probíhá tak, že při placení nákupu u pokladny obdrží zákazník žeton, který následně mohou vhodit do speciálního hlasovacího zařízení u vstupu do prodejny. Neziskové organizace, které se přihlásí do tohoto projektu předkládají výběrové komisi svůj záměr, jak případný výtěžek využijí.

Chebské středisko TyfloCentra K. Vary se letos úspěšně probojovalo do finálové trojice do 5., tak i do 6. kola tohoto projektu. V jarním kole byl náš program nazván „NEVIDOMÍ V KUCHYNI“, jehož cílem byl nákup pomůcek usnadňující práci zrakově postiženým osobám při vaření a pečení. Naše středisko získalo v chebském Tescu druhé místo a tak jsme finanční výtěžek v částce 16000 Kč. využili pro vybavení naší cvičné kuchyňky. Kromě drobného kuchyňského nádobí jsme zakoupili např. domácí pekárnu, fritézu, mikrovlnou troubu, toaster, mixér a odšťavňovač.

V letním kole této soutěže jsme obsadili třetí místo, což obnáší finanční částku ve výši 10000 Kč. Tentokrát byl náš program zaměřen na pořízení orientačního majáčku. Tato pomůcka napomáhá snazší orientaci při vyhledávání vstupních dveří do budovy Administrativního centra, kde sídlí naše středisko. Z důvodu velkého dopravního ruchu v blízkosti pěší zóny, nehledě na množství obchodů, reklamních tabulí a činžovních domů, které se zde nacházejí, se nám jevilo pořízení orientačního majáčku jako velmi potřebné a nezbytné.

Accessibility Toolbar